Všechno na světě se dá přežít, má -li člověk zázemí souhlasného pocitu. Lásky,přátelství, náboženství...také politické víry,myšlenku.
Náboženství nás nutí věřit, že lidé jsou nerovni proto, že tomu chtěl bůh, když vymanil lidi z přírodního stavu hned po jejich stvoření.
Zastánci tradičních náboženství i nových sekt požadují bezvýhradnou víru, aniž by mohli nabídnout zázraky. Pokud jde o UFO, je tomu právě naopak: "Zázraky se to jen hemží, leč nikdo v ně nechce věřit."
Před úspěch nesmrtelní bohové zařadili pot.
Náboženství je život pod zorným úhlem věčnosti.
Křesťanství je jediné náboženství na světě, které vystihlo, že všemohoucnost bohu nestačí, že musel být, aby byl bohem cele, nejen králem, ale i buřičem.
Kdyby žena byla něco dobrého, byl by i Bůh ženatý.
Poznaný Bůh by přestal být Bohem.
Dáli Pán Bůh zdraví, i hříchy budou.
Kdyby Bůh neexistoval, museli bychom si ho vymyslet.
Člověk bez náboženství je pravý věčný žid, nesmrtelný ve svém nepokoji.
Hrad přepevný je Pán Bůh náš.
Něco vždy bude, ale jenom Bůh ví, co.
Host do domu, bůh do domu.
Bůh stvořil člověka k obrazu svému a člověk mu to dokonale oplatil.