Krása má tolik významů jako člověk nálad. Je symbolem symbolů.
Lidi v člověku rádi něco vidí. Nejradši to, co jsou sami.
Nejlepší vůdce je ten, o němž lidé sotva vědí. Nejhorší je ten, kterým lidé opovrhují.
Z toho, co člověk zná, nelze usuzovat, kolik nezná.
Mnoho lidí se bojí o svou pověst, ale málokdo se bojí svého svědomí.
Zlý člověk předpokládá, že všichni lidé jsou jemu podobní.
Lidé by rádi fandili umělcům - ale musí vidět nějaký zápas.
Dvě ruce nad vodou ještě nedokazují, že se topí jeden člověk.
Věda má svůj smysl, pokud se chápe jako cesta k pravdě a pravda jako dobro člověka.
Čestný člověk má rovný hřbet i řeč.
Stejně jako neodpustí člověku, kterému ublížili, stejně tak lidé neodpustí ani tomu, na jehož dobrou radu nedali.
Řeč člověka je jako jeho život.
...v každém člověku je slunce, jenom je nechat plát...
V životě se člověk učí nejdřív chodit a mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.
Historie nás učí, že lidí a národy se chovají moudře teprve tehdy, když vyčerpali všechny ostatní možnosti.