Nikdo nemá víc než jeden život. Je však mnoho lidí, kteří kromě svého života utrácejí i několik cizích.
Nevěřím ve svět, který stárne nebo se vyčerpává. Věřím v naprostou rovnost věcí starých a trvajících od člověka k člověku.
Který člověk na tomto světě nežije pro dobro? Ale jen ten, kdo žije pro dobro druhých, žije doopravdy.
Velkých cílů je možné dosáhnout jedině, když se spojí mnoho lidí dohromady.
Moderní člověk se zvláštním způsobem rozplývá v sociálním celku.
Člověk je sám i mezi lidmi.
Zdá se, že řeč byla dána lidem ne proto, aby zakryli své myšlenky. Ale aby zakryli, že žádné nemají.
Dobrý vůdce je nejlepší v případě, že si lidé sotva uvědomují jeho existenci… Když takový vůdce, který málo mluví, dokončí svou práci a dosáhne svého cíle, řeknou: Tohle jsme udělali sami.
Žádný člověk nemůže být spoután jinak, než sám sebou.
Nikdy toho nechtěj moc vědět. Čím méně toho člověk ví, tím snadněji se mu žije. Vědění činí člověka svobodným - ale nešťastným.
Když se člověk přizná ke své slabosti, stává se velkým.
U mnoha lidí je klid zdřevěněním, vzrušení vzteklostí.
Jsou i lidé tak povrchní a do větru, že nemohou být ani pořádně zlí.
Člověk si hraje jen tam, kde je v plném významu slova člověkem, a jen tam je člověk celým člověkem, kde si hraje.
Lenoch je člověk, který si nedá práci, aby své nicnedělání patřičně odůvodnil.