Kdo nemá charakter, není člověk, ale věc.
Nad nevděčného člověka nic horšího země nerodí.
Čas a peníze jsou nejtěžším břemenem člověka. Běda tomu, kdo jich má více, než jich může a umí užít.
Naše nedůvěra posiluje nepoctivost toho druhého! Lidé nejsou horší než dříve,jen zpravodajství o jejich činech je teď důkladnější!
Satira je zrcadlo, v němž lidé vidí kohokoli kromě sebe sama.
Za pravdy, dnes laciné, platili kdysi lidé životem.
Mnoho je na světě mocného, nic však mocnějšího člověka.
Sami sebou jsme Napoleony, a ostatních tváří milióny, jsou pro nás jen podnoží. Cit, ten už člověk odloží.
Polovina lidí chce dělat něco, na co nestačí a druhá polovina to dělá špatně.
Někteří lidé jsou tak nudní, že s nimi ztratíte za pět minut celý den.
Královské paláce jsou plné lidí, ale bez přátel.
Většina lidí užije nejkrásnější části života k tomu, aby si ten zbytek udělali bídný.
Egoista je člověk, který nemá úctu před cizím egoismem.
Jaké propasti oddělují člověka od člověka. Vzdálenost mezi jednotlivými světadíly není proti tomu nic.
Někteří lidé povídají, povídají, až se v tom konečně najde něco, co stojí za řeč.