Je jistě víc lidí bez zištnosti než bez závisti.
Lidé, kteří nejsou dost významní, se rádi dělají velkými.
Pesimista je člověk, který se necítí dobře, když se cítí dobře, jelikož se obává, že se bude cítit hůře, až se bude cítit lépe.
Noviny poskytují lidem dost materiálu k přemýšlení - tisknou přece křížovky.
Smích a pláč jsou nejcennější majetek živého člověka.
Političtí vůdcové i vlády vděčí za své postavení zčásti prostě moci, zčásti tomu, že si je lidé zvolili. Nelze je považovat za představitele duchovně a morálně výše postavené části národa.
Vědec je člověk, který zabíjí svůj volný čas prací.
Hleď si udržet jasnou hlavu za všech okolností, když má člověk rozum, má si ho vážit a ne ho zahazovat pro pokleslost nervů.
Příroda obklopuje člověka mrakem a nutí ho stále mířit ke světlu.
Pravda je vůbec to nejobtížnější, co lze lidem předložit k věření.
Čiň lidem to, co si přeješ, aby oni činili tobě.
Mnoho dá člověku svět, ale když chce člověk něco dát světu, musí sedět na svém malém poli jako nádeník.
Lidé mají větší šanci uspět na základě vzájemné spolupráce než o samotě. A toto je jedna za základních teorií, na které je manželství postaveno.
Lidé by měli být, čím se zdají. A kteří tím nejsou, neměli by se tím ani zdát.
Přestaňte si probůh, cenit hmotných statků, přestaňte ze sebe dělat otroky nejprve svých věcí, a posléze - v zájmu těch věcí - též otroky lidí, kteří by vám je mohli opatřit nebo odejmout.