Závistivci sice umírají, ale závist je nesmrtelná.
Na tomto světě není nic jistého mimo smrt a placení daní.
Je-li štěstí žít, snad také není bez užitku sáhnout si na svou smrt.
Život je nakonec potrestán smrtí.
Duše jsou stejně smrtelné jako těla.
A smrt je zlo, tak Bozi uznali, vždyť kdyby byla krásná,též by zmírali.
Nepyšni se, Smrti, že tě nazývají mocnou a strašlivou, neboť takovou nejsi.
Průměrnost je nesmrtelná, podlost věčná.
Člověk začne chápat život, teprve když začne myslet na smrt.
Je možné vyhýbat se smrti, ale ne se jí vyhnout.
Člověk se nají, napije, pak se dívá na televizi, což je možná nebezpečné, vezme si pyžamo, usne a ráno se neprobudí. Deset tisíc bych za takovou smrt dal, a že jsem hodně lakomej!
Stojí za to nebát se smrti, protože pak se neumíš bát ničeho.
Smrt je pouhé slovo, ale těžká práce je umřít.
Nejlepší smrtí je zemřít a být oplakáván blízkými.
Nesmíme podléhat strachu. Strach je psychická smrt. Nechte strach projít jako bouři okolo Vás. Bude pryč, zůstanete jen Vy.