Žena ztrácí dítě tím, že ho porodí. Narození je stejně slavnostní loučení jako smrt.
Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.
Není krásné být dítětem, je krásné myslit na dobu, kdy jsme byli dětmi.
Žena je hádankou a dítě rozluštěním.
Štěstí a absurdno jsou děti stejné země.
Žena, čekající na svého milence, je nedočkavější než ta, která čeká na své první dítě.
Po českém obědě jest seděti a tupě zírati.
Dítě je jediná bytost, na níž žena může přenést své žárlivé požadavky, aby milovala a byla milována.
Nejdřív máme děti na rukou, potom na klíně a nakonec na krku.
Všichni dospělí byli dětmi, ale málokdo si na to pamatuje.
Děti strašíme čertem, dospělé - lidmi.
Rodina, domácnost a děti nabízejí muži ráj, kde může denně vidět boha s anděly při jejich díle.
Dospělí sami nikdy nic nechápou a děti to hrozně unavuje, stále a stále jim něco vysvětlovat. Děti musí být k dospělým hodně shovívavé.
Říkal tomu umělé dýchání, ale jak jsem nyní zjistila, budu s ním mít dítě.
Učenec v laboratoři není jen odborník, je to dítě, které hledí na vědu jako na pohádku. Vidí ve vědě krásu.