Dobrý člověk potřebnější než kamenný most.
Lidé mají tvořit lidi tím, že s nimi jednají jako s lidmi.
Nikdy jsem nemyslel, že by svoboda člověka záležela na tom, aby dělal, co chce, nýbrž spíš v tom, aby nikdy nedělal, co nechce.
Muži jsou jako cibule, člověk loupe jednu slupku za druhou a to, co nakonec zbyde je k pláči.
Nejsou na světě lidé, kteří by se nestyděli za to, že se milovali, když už se nemilují.
Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.
Není člověka, který by chtěl, aby ho někdo znal skrz naskrz.
Politika skutečně obsahuje bezpočet různých pokušení, a když ji člověk podlehne, mohou ho trochu deformovat.
Když se dva lidé milují, touží po tom žít spolu, ale samotná láska nestačí k zajištění štěstí.
Lidé vždycky dávají prostředí vinu za to, jací jsou.
Věří-li člověk něčemu dosti silně, stane se to pravdou.
Kapka, padá-li stále, ne silou vyhloubí kámen; člověk jen stálou pílí, ne naráz, se učeným stane.
Osud lidmi vládne.
V době specializace by neměl být člověk univerzální ignorant.
Není možné, aby člověk žil slastně, nežije-li rozumně, krásně, spravedlivě, a není možné, aby žil rozumně, krásně a spravedlivě, a nežil přitom šťastně.