Všiml jsem si, že když se lidé ožení, přestanou být zajímaví.
Chce-li se člověk stát nesmrtelným, musí se aspoň jednou v životě dopustit velkého omylu.
Žití je nejvzácnější věcí na zemi. Většina lidí jen existuje.
Viděl jsem, v čem spočívá takzvaná bojovnost některých "bojových" lidí. Vymyslí si svůj "boj", vydupou si ze země důvody, dají mu jméno a bojují bez rizika a bezvýsledně. Bojují - jenom aby nemuseli myslet a pracovat.
Jenom pár lidí nic nedluží své reputaci, když se k nim dostanete blíž.
Lidé žijte, dokud nebude nařízeno, že se má dělat něco jiného.
Vlastním předmětem studia lidstva je člověk.
Peklo je dlážděno dobrými úmysly, a ne špatnými. Všichni lidé to myslí dobře.
Každý člověk nosí v sobě hvězdu, a jenom na něm záleží, bude-li dobrá nebo špatná.
Nic nečiní člověka tak nemožným jako blahosklonnost, tj. když někdo dává najevo, že jeho rozum je zbytečně velký pro společnost, v níž se nachází.
Většina lidí nevidí ve svém okolí nic dobrého a krásného a zná jen to, co jim přináší nějaký prospěch.
Skromnost básníků je vždy falešná, protože jsou to lidé jako ostatní.
Většina lidí dělá všechno po ostatních. Úspěšní lidé to dělají před nimi.
Hanebné vítězství je nad vlastními lidmi.
Naléhavé věci mají přednost před plánovanými; obzvláště ve válce, kdy si člověk jen zřídka může vybrat čas.