Lidé jsou tak prostomyslní a tolik se pachtí za tím, co právě potřebují, že kdo chce klamat, vždycky najde někoho, kdo se oklamat dá.
Herec, to je člověk, který prožívá tisíce životů a snaží se, aby se každý podobal tomu jeho.
Dokážete se rozčílit až k nepříčetnosti? Jo. Když někdo není blbej a není s ním domluva. Když je blbec, tak se s ním člověk nebaví. S blbcem nedůstojno bojovat. V určitým věku. V mládí mu dáte přes držku, ve stáří se mu vyhýbáte.
Je třeba znát sebe sama. I kdyby to poznání člověku nepomohlo najít pravdu, alespoň si tak uspořádá vlastní život, a to je nejlepší, co může udělat.
Lidé jsou málo přístupní rozumovým důvodům, jsou ovládáni pudovými přáními.
Ježto lidé nemohou nepřetržitě pracovat, potřebují odpočinek, přesto však odpočinek není konečný cíl.
Jenom jednou je člověk nenahraditelný - na svém vlastním pohřbu.
Skutečný přítel je největší z pokladů, a přece se lidé pachtí za těmi menšími.
Někteří lidé dovedou opravovat jen cizí názory, nikoli vlastní.
Egoismus je pramenem a principem všech našich hnutí, rodí se s člověkem a neopouští ho, pokud žije.
Když se ptali Thaleta, kdy se má člověk ženit, řekl: "Mladí lidé ještě ne, staří už ne."
Vady velkých jsou radostí lidí malých.
Dno pracovní morálky - člověk nedělá nic a také ho to nebaví.
Chirurg se liší od jiných lidí tím, že si omývá ruce i před operací.
Nic člověka tak nevyčerpá jako pronikavě inteligentní děvče.