Není-li žalobce, odsoudí osud.
Fakt, že budík nezazvonil, změnil už mnoho lidských osudů.
Každý si sám určuje svůj osud, ale i sám za to platí.
Co osud nedal, nemůže ani vzít.
Osud má dva způsoby jak nás drtit - odmítáním našich přání a jejich plnění.
Osud často narazí na nás jako my na něj.
Osud se silných bojí, ale zbabělé drtí.
Před osudem se utéct nedá. To on si vybírá nás.
Nikdo neváhá snášet osud společný všem.
Osud je zbabělý pes, když na něj dupneš zalekne se.
Osud je vůl, to jste si všim. Ten si dělá věci podle sebe a nebere na nikoho ohled.
Obrať se čelem k svému osudu: buď se zlu vyhni - a nemůžeš-li se mu vyhnout, nes jej jako muž.
Mým osudem je samota a mým životem je práce.
Každý je svým vlastním předkem a svým vlastním osudem. Člověk si tvoří vlastní budoucnost a dědí vlastní minulost.
Semena našeho osudu živí dávné zkušenosti.