Jsme hrdi na to, jak statečně snášíme rány osudu a zatím je to jen nedostatek odvahy vzepřít se jim.
Člověk není ani anděl, ani zvíře, a je osudné, že z toho, kdo chce být andělem, stane se zvíře.
Osud si cestu najde.
Úsměv a dobrá nálada jsou známkou vítězství nad osudem.
V životě je to jako při šachu. Promyslíme plán, ten je však podmíněn tím, co při šachu zamýšlí náš soupeř, v životě osud.
Pamatuj si, že všude, kde nevládne spravedlnost, vládnou vášně úředníků, a lid změnil jen své okovy, nikoli svůj osud.
Osud vládne lidem.
Každý osud je možno jen snášením zmáhat.
Ani milostný osud nespadne nikomu do klína. Na nás je, jak si jej vytvoříme.
Osud je tup a něm a slep: kdo ví, kdo komu půjde na pohřeb?
Můžeš na mě hledat chyby, nebo se spokojit s tím, že vidíš aspoň to dobré.
Osud míchá karty, my hrajeme.
Víra, že lze dosáhnout bezpečnosti vyzbrojováním národů, je osudnou iluzí.
Co je většího či statečnějšího než čelit zlému osudu?
Láska je kouzlo se srdcovým esem a srdcovou dámou, když vám osud zamíchá kartami, zůstávají stále při sobě.