Děvkou se nenarodíš, děvkou se staneš. A když na dno takhle spadneš, navždy Jí zůstaneš. *By Snow*
Štěstí a neštěstí lidské nezávisí pouze na lidské povaze, nýbrž také na osudu.
Budeš-li spokojen se svým osudem, budeš žít moudře.
Věc všeobecná je to, zdá se - strůjcem dobra jsme my, strůjcem zla osud zase. Ten často mýlí se, my máme pravdu vždy.
Osud celé pospolitosti bude takový, jaký si ona pospolitost zaslouží.
Tato myšlenka sdílela osud mnoha jiných užitečných záměrů: byla totiž schválena a zapomenuta.
Hra na náhodu skončila. Vezměte osud do vlastních rukou.
Žena, která je tak neopatrná, že ji přistihli, si zaslouží svůj osud.
Jednotlivci musí se učit poddati se osudu, národové nikdy.
Na svém štěstí i neštěstí lidé s osudem spolupracují.
Hlavní tajemství, jak si zachovat veselost, jest nedovolovat, aby nás maličkosti znepokojovali, a zároveň umět si vážit těch drobných radostí, jenž nám osud poskytuje.
Rozmary naší mysli jsou ještě podivnější než rozmary osudu.
Osud národa často záleží na dobrém trávení ministrově.
Je někdy slovo jako mocný klíč, jenž otevírá zámky silné tak jako osud sám.
Ať osud do mne sebevíce bije, ať sebevíc mě raní, čím více strádám, tím víc plápolám.