Kdo ví, zda není život umíráním a smrt životem!
Smrt dobrého je těžká ztráta ori mnohé.
Nikomu nebylo dáno zemřít úplně, smrt nemůže být dokonalejší než život.
Ctnost žije i po smrti.
Strach ze smrti je trýznivější než sama smrt.
O smrti se mohou kompetentně vyjadřovat jen nebožtíci.
Nechci dosáhnout nesmrtelnosti svým dílem, ale tím, že nezemřu.
Smrt, po níž následuje nesmrtelnost, není třeba oplakávat.
Žárlivost se rodí s láskou, ale ne vždy s ní umírá.
Velký politik se pozná podle toho, že jeho myšlenky žijí i po jeho smrti anebo po jeho porážce.
Život člověka končí někdy cizí smrtí.
Jen smrt má delší, a ne život lakomec.
Život jako celek nepřikládá smrti váhu.
Není smrti, nýbrž jen řada přeměn, které jsem již přežil a lepší z nich ještě přežiji.
Kdož ví, zda není život umíráním a smrt životem?