Ustavičně se bát smrti je krutější než zemřít.
Život a smrt jsou jako řeka a moře.
Smrt určena je všemu, co se zrodilo.
Smrt nemá vždy otevřené uši k slibům a prosbám dědiců.
Silní neumírají přirozenou smrtí.
Hrdina umírá jednou, zbabělec tisíckrát.
Smrt tedy ničím není a nás se netýká v ničem, protože podstata duše je smrtelná zřejmě.
Nesmrtelný autor umírá ve svých epigonech.
Mnozí z těch, co žijí, by zasluhovali smrt. A mnozí z těch, co zemřeli, by si zasloužili žít.
Smrt neznamená nic, ale umírání je hanebný vynález ...
Žár života v každé lidské bytosti je nesmrtelný. Vidí, slyší a zná vše, co je a bude.
Smrt se může stát oslavou, musíme se jen naučit přivítat ji uvolněněji.
Hlučnost je smrt myšlenek.
Bát se meče a smrti tak málo, to jedno jen umí: touha po zlatě.
Kdo ví, zda není život umíráním a smrt životem!