Mladost se honí za štěstím a netuší, že právě mladost je štěstí.
Mlčení je nejlepší zvěstovatel radosti. Byl bych jen málo šťasten, kdybych to mohl vyslovit.
Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě. A najít je jinde je nemožné.
Člověk občas narazí na štěstí, ale většinou se otřepe a jde zas dál.
Pro naše štěstí je důležitější, co člověk je, než co člověk má.
Štěstí, které třeba bránit, není už vlastně štěstím.
Touhou všech, kdo jsou opravdu šťastní je, aby byli šťastní i ostatní.
Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.
Člověk má dělat to, co umí, co potřebuje ke štěstí.
Každá práce konaná se zálibou je štěstím, ale když se k práci přidá láska, není na světě nic radostnějšího.
Člověka stojí vždy mnoho usilí, aby přesvědčil sám sebe, že je šťastný.
Máme sklon zapomínat, že štěstí není dosáhnout něčeho, co nemáme. Naopak je to objevení a docenění toho, co máme.
Kdybychom neviděli vedle sebe lidi šťastnější nás, měli bychom sebe za nejšťastnější. Kořenem naší nespokojenosti je tedy závist.
Skutečné a bezpečné štěstí je mnohem spíše darem mysli a srdce než darem vnějšího světa.
Veškeré své štěstí vlož do okamžiku.